Volný čas

Prohlédnout

Běžecké trasy kolem Kralického Sněžníku

Horská oblast Králického Sněžníku nabízí v zimě svým návštěvníkům možnost běžeckého lyžování. Hlavními lyžařskými běžeckými středisky jsou areály Buková hora – Suchý vrch, Jeřáb a Králický Sněžník. V celé oblasti se strojově upravuje zhruba 60 km značených tratí pro klasiku i bruslení. Za příznivých klimatických podmínek je možné využít dalších zhruba 30 km neznačených tras. Běžecké lyžařské tratě vás provedou krásami malebné přírody, odhalí vám nečekané výhledy do krajiny a poznáte některá jinak nedostupná přírodní zákoutí.

Prohlédnout
Prohlédnout

Lyžařský areál Dolní Morava

Lyžařský areál na Dolní Moravě nabízí překrásné přírodní zážitky, přímo Dolní Moravou protéká jako první vesnicí řeka Morava těsně poté, co opustí svahy Králického Sněžníku. Ski areál vám poskytuje několik sjezdovek a 400 metrů dlouhou trať určenou pro snowtubing. A k tomu je tu 2km dlouhá sáňkařská dráha. Sjezdové tratě jsou v případě potřeby uměle zasněžovány. Vozidlo můžete zaparkovat na bezplatném parkovišti pod areálem. Samozřejmostí jsou široké možnosti ubytování a občerstvení. Areál Dolní Morava nabízí i spoustu jiného vyžití.

Prohlédnout
Prohlédnout

Skiresort Buková Hora

Skiresort buková Hora je moderní horský areál, který spojuje 5 sjezdových tratí, které vedou na Bukovou horu ze střediska Čenkovice i Červená Voda. Najdete zde dvě nejdelší sjezdové tratě Orlických hor a nejmodernější čtyřsedačkovou lanovku, která jako jedna z mála v České Republice poskytuje komfort v podobě vyhřívaných sedaček. Sedačky jsou navíc chráněny „bublinou“ chránící lyžaře a snowboardisty při méně příznivém počasí. Areál je snadno dostupný z hlavních silničních tahů, tudíž každý si může vybrat výhodnější trasu, jelikož zde platí jeden společný skipas!

Prohlédnout